10 nejlepších platforem pro newslettery porovnaných: bezplatné tarify, poplatky u placených odběrů, vlastnictví seznamu a webové archivy, s cenami ověřenými v říjnu 2026.

Na této stránce
Stručně
beehiiv je nejúplnější platforma pro růst newsletteru jako podnikání, Kit má nejštědřejší bezplatný tarif (až 10000 odběratelů), Substack je nejrychlejší způsob, jak začít účtovat čtenářům, ale si nechává 10% z tržeb z placených odběrů, a Ghost je nejlepší volba, pokud chcete vlastnit publikaci na vlastní doméně s poplatky 0%. Malým firmám, které kombinují newslettery a automatizaci, lépe poslouží MailerLite nebo Brevo, a e-shopům Klaviyo.
Chcete jít dál? Zeptejte se
Rychlý kvíz
Které nastavení e-mailů je pro vás správné?
Sorank odpovídá vašim odpovědím
Vyzkoušejte to 3 dny na svém webu a zjistěte, kde stojíte na Googlu, v ChatGPT a v ostatních AI.
Spustit 3denní bezplatnou zkušební verzi3 dny zdarma, poté můžete kdykoli přestat. Garance výsledků nebo vrácení peněz do 90 dnů.
Nejlepší platformy pro newslettery se od sebe liší méně editorem než třemi věcmi: jak vám účtují (předplatné, nebo provize), zda si seznam odběratelů můžete vzít s sebou, a zda váš archiv žije na vlastní doméně, kde ho najdou Google a asistenti AI. Tento žebříček porovnává deset platforem podle těchto bodů, z toho, co jednotliví dodavatelé zveřejňují, a to podle stavu v říjnu 2026.
Tři důvody přesahují pohodlí. Za prvé, doručitelnost je dnes regulovaná poskytovateli schránek: od února 2024 požadují pokyny Googlu pro odesílatele e-mailů od odesílatelů, kteří posílají na účty Gmail více než 5000 zpráv denně, aby se ověřili pomocí SPF, DKIM a DMARC, nabízeli odhlášení jedním kliknutím a drželi počet stížností na spam pod 0,3%. Vaše platforma musí takové nastavení na vlastní doméně usnadnit.
Za druhé, obchodní model určuje vaši marži: provize z placených odběrů, nebo měsíční poplatek, který roste s počtem odběratelů. Za třetí, vlastnictví seznamu: platforma, která blokuje export adres nebo drží váš archiv na své vlastní doméně, si nechává část hodnoty vašeho publika.
V říjnu 2026 jsme si přečetli domovskou stránku, stránku s cenami a nápovědu každého dodavatele, bez placeného předplatného a bez partnerství, a ohodnotili čtyři kritéria: 1. náklady na začátek a růst; 2. zpeněžení (placené odběry, reklamy, poplatky); 3. vlastnictví (vlastní doména, archiv, export seznamu); 4. vhodnost pro cíl (publikace, podnikání tvůrce, malá firma, obchod).
Nepoužili jsme míry otevření, počty zákazníků ani hodnocení recenzí: žádné z nich nelze ověřit zvenku.

beehiiv vznikl především pro newslettery: editor, hostovaný web, program doporučení, doporučení mezi newslettery, reklamní síť a placené odběry.
Nejvhodnější pro: nezávislé vydavatele a mediální týmy, které chtějí newsletter rozrůst a zpeněžit.
Silné stránky: bezplatný tarif až pro 2500 odběratelů; poplatek beehiiv 0% u placených odběrů v placených tarifech; vlastní doména, reklamní síť a placené odběry od tarifu Lite.
Omezení: cena roste s počtem odběratelů (tarif Lite dosahuje 399 $ měsíčně při roční platbě u 100000 odběratelů); reklamní síť a doporučení nejsou dostupná ve všech regionech ani během zkušebních období.
Ceník (ověřeno v říjnu 2026): zdarma; Lite od $49 měsíčně při roční platbě ($59 při měsíční) pro až 1000 odběratelů; Pro od $95 měsíčně při roční platbě ($109 při měsíční); Enterprise podle nabídky. Navíc se platí poplatky za zpracování karet od Stripe.
Kit (dříve ConvertKit) je e-mailová platforma pro tvůrce: vstupní stránky, formuláře, značkování, vizuální automatizace, placené newslettery a prodej digitálních produktů.
Nejvhodnější pro: tvůrce, kouče a autory, kteří vedle newsletteru prodávají produkty nebo kurzy.
Silné stránky: bezplatný tarif až pro 10000 odběratelů s neomezeným počtem vstupních stránek, formulářů a rozesílek; značkování a segmentace; síť doporučení; 14denní zkušební období u placených tarifů.
Omezení: hostovaný archiv (Creator Profile) nabízí méně možností publikování a SEO než Ghost nebo beehiiv; u placených newsletterů a digitálních produktů se na každém tarifu účtuje poplatek za transakci.
Ceník (ověřeno v říjnu 2026): zdarma; Creator od $33 měsíčně při roční platbě ($390 ročně) pro 1000 odběratelů; Pro za vyšší cenu, s propagační sazbou pro první rok v době čtení. Kit uvádí 3.5% + 30¢ za transakci u placených newsletterů a digitálních produktů.

Substack je zároveň nástroj pro publikování a čtenářská síť: čtenáři se přihlásí zdarma nebo za poplatek a aplikace doporučuje vaši publikaci dalším čtenářům.
Nejvhodnější pro: autory a novináře, kteří chtějí okamžitě začít účtovat čtenářům bez technického nastavení.
Silné stránky: publikování zdarma; placené odběry, podcasty a video na jednom místě; objevování přes aplikaci Substack a doporučení; seznam odběratelů lze exportovat.
Omezení: Substack si nechává 10% z tržeb z placených odběrů, navíc k poplatkům za karty, což náklad roste s vaším úspěchem; omezená kontrola nad designem a SEO; vaše publikace sídlí na subdoméně substack.com, pokud si nepřipojíte vlastní doménu (jednorázový poplatek $50 podle několika recenzí z roku 2026).
Ceník (ověřeno v říjnu 2026): zdarma; 10% z tržeb z placených odběrů plus poplatky za zpracování Stripe.

Ghost je open source publikační platforma (web, newsletter, členové, placené odběry), kterou můžete hostovat sami zdarma, nebo použít přes Ghost(Pro), spravovanou verzi.
Nejvhodnější pro: publikace, které chtějí mít archiv, design a SEO pod kontrolou na vlastní doméně.
Silné stránky: poplatek Ghost 0% u placených odběrů; každé vydání je webová stránka na vaší doméně; open source, takže žádné uzamčení; nativní členství a úrovně.
Omezení: žádný bezplatný spravovaný tarif; vstupní tarif Starter nezahrnuje placené odběry; méně růstových funkcí (doporučení, reklamní síť) než beehiiv.
Ceník (ověřeno v říjnu 2026): Ghost(Pro) Starter $18 měsíčně při roční platbě (1000 členů, bez placených odběrů); Publisher $29 měsíčně při roční platbě (placené odběry, poplatek 0%); Business $199 měsíčně při roční platbě (10000 členů). Náš průvodce optimalizací Ghostu vysvětluje, jak udělat web na Ghostu čitelný pro Google a AI.

MailerLite je obecný nástroj pro e-mailový marketing s automatizacemi, vstupními stránkami, tvorbou webů a placenými newslettery.
Nejvhodnější pro: malé firmy a samostatné zakladatele, kteří chtějí newsletter, automatizaci a jednoduchý web za nízkou cenu.
Silné stránky: bezplatný tarif s kampaněmi, automatizacemi, webem a registračními formuláři; tři editory (přetahování, HTML, jednoduchý); placené newslettery k dispozici.
Omezení: bezplatný tarif je omezen na 250 odběratelů a 2500 e-mailů měsíčně; méně funkcí pro publikování a objevování než beehiiv nebo Substack.
Ceník (ověřeno v říjnu 2026): zdarma až pro 250 odběratelů; Comfort od $12 měsíčně; Power pro neomezené odesílání; sleva 10% při roční platbě.

Brevo (dříve Sendinblue) spojuje e-mail, SMS, WhatsApp, automatizaci a CRM, s cenou podle odeslaných e-mailů, nikoli podle uložených kontaktů.
Nejvhodnější pro: firmy s velkou databází kontaktů, které posílají zprávy občas, a týmy, které kombinují e-mail a SMS.
Silné stránky: bezplatný tarif až 300 e-mailů denně; ceny podle objemu odeslaných zpráv; transakční e-maily a SMS na jednom účtu; web a podpora jsou dostupné v několika jazycích.
Omezení: limit 300 e-mailů denně v bezplatném tarifu je pro rostoucí seznam těsný; žádná funkce placených odběrů pro vydavatele; webový archiv kampaní je minimální.
Ceník (ověřeno v říjnu 2026): zdarma (300 e-mailů denně); Starter od 5000 e-mailů měsíčně; Standard a vyšší tarify na stránce s cenami, se slevou 10% při roční platbě.

Mailchimp je nejznámější sada pro e-mailový marketing se šablonami, segmentací, automatizacemi, reporty a stovkami integrací.
Nejvhodnější pro: marketingové týmy, které už Mailchimp propojily s dalšími nástroji, a firmy, které potřebují pokročilou segmentaci.
Silné stránky: velmi rozsáhlý katalog integrací; vyspělá segmentace a reporty.
Omezení: bezplatný tarif je nyní malý (250 kontaktů, 500 e-mailů měsíčně, 250 denně, bez automatizačních toků a plánování, s brandingem Mailchimp); cena rychle roste s počtem kontaktů; žádné nativní placené odběry.
Ceník (ověřeno v říjnu 2026): zdarma; Essentials, Standard a Premium oceněné podle počtu kontaktů na stránce s cenami.

Buttondown je minimalistický nástroj pro newslettery: editor v Markdownu nebo bohatém textu, hostované archivy, výchozí nastavení zaměřená na soukromí a API.
Nejvhodnější pro: nezávislé autory a vývojáře, kteří chtějí jednoduchý nástroj respektující soukromí.
Silné stránky: zdarma pro prvních 100 odběratelů; odesílání z vlastní domény v základním tarifu; modulární doplňky místo velkých balíčků; sleva 50% pro registrované neziskové organizace.
Omezení: placené odběry, analytika a převod RSS na e-mail vyžadují měsíční doplněk za $9, a archivy na vlastní doméně doplněk za $29; málo designových šablon.
Ceník (ověřeno v říjnu 2026): zdarma až pro 100 odběratelů, pak podle aktivních odběratelů, plus doplňky za $9, $29 a $79 měsíčně.

Klaviyo je e-mailová a SMS platforma pro e-commerce, která využívá data o nákupech a prohlížení z obchodu k segmentaci a spouštění zpráv.
Nejvhodnější pro: online obchody, zejména na Shopify, které chtějí, aby newsletter přinášel prodeje.
Silné stránky: segmentace podle objednávek, produktů a chování; automatizované toky (opuštěný košík, po nákupu); e-mail a SMS na jednom místě.
Omezení: fakturace se počítá podle aktivních profilů, nejen podle lidí, kterým e-maily posíláte; malé využití pro mediální nebo tvůrčí newslettery; žádné placené odběry.
Ceník (ověřeno v říjnu 2026): zdarma až pro 250 aktivních profilů a 500 e-mailů měsíčně; placené tarify oceněné podle počtu profilů.
LinkedIn umožňuje členům a firemním stránkám publikovat newsletter; odběratelé dostanou upozornění v aplikaci a e-mail pro každé vydání.
Nejvhodnější pro: konzultanty, zakladatele a B2B firmy, jejichž publikum už je na LinkedIn.
Silné stránky: zdarma; distribuce v zdroji LinkedIn a v oznámeních; žádné technické nastavení; vydání jsou veřejná a indexovatelná. Naše studie citací LinkedIn v odpovědích AI ukazuje, jak často asistenti AI používají obsah z LinkedIn jako zdroj.
Omezení: odebírat mohou jen členové LinkedIn; seznam nevlastníte a e-mailové adresy odběratelů nelze exportovat; žádné zpeněžení ani automatizace.
Ceník (ověřeno v říjnu 2026): zdarma.
| Platforma | Bezplatný tarif | Vstupní placený tarif | Poplatek u placených odběrů | Vlastní doména pro archiv |
|---|---|---|---|---|
| beehiiv | Až 2500 odběratelů | $49/měs. při roční platbě | 0% (plus poplatky za karty) | Ano, u placených tarifů |
| Kit | Až 10000 odběratelů | $33/měs. při roční platbě | 3.5% + 30¢ za transakci | Hostovaná profilová stránka |
| Substack | Publikování zdarma | Žádný | 10% (plus poplatky za karty) | Ano, jednorázový poplatek |
| Ghost(Pro) | Jen vlastní hosting | $18/měs. při roční platbě | 0% (plus poplatky za karty) | Ano |
| MailerLite | Až 250 odběratelů | Od $12/měs. | Placené newslettery u placených tarifů | Přes tvůrce webů |
| Brevo | 300 e-mailů denně | Starter, podle objemu odeslaných zpráv | Žádné placené odběry | Ne |
| Mailchimp | 250 kontaktů, 500 e-mailů měsíčně | Essentials, podle kontaktů | Žádné placené odběry | Ne |
| Buttondown | Až 100 odběratelů | Podle odběratelů, doplňky od $9/měs. | Doplněk pro placené odběry | Ano, doplněk za $29/měs. |
| Klaviyo | 250 profilů, 500 e-mailů měsíčně | Podle profilů | Žádné placené odběry | Ne |
| LinkedIn Newsletters | Zdarma | Žádný | Žádné zpeněžení | Ne (linkedin.com) |
Ceny v amerických dolarech pro nejmenší velikost seznamu, ověřeno v říjnu 2026; před rozhodnutím si je zkontrolujte.
Volba mezi provizí a předplatným je jednoduchý výpočet. Vezměte newsletter s 1000 odběrateli, z nichž 100 platí $10 měsíčně: $1000 měsíčních tržeb.
| Platforma a tarif | Náklady na platformu za měsíc | Bod zlomu oproti 10% u Substacku |
|---|---|---|
| Substack | $100 (10% z tržeb) | Srovnávací základ |
| beehiiv Lite (až 1000 odběratelů, roční platba) | $49 | Levnější než Substack nad $490 měsíčních tržeb |
| Ghost(Pro) Publisher (roční platba) | $29 | Levnější než Substack nad $290 měsíčních tržeb |
Ve všech třech případech se navíc platí poplatky za zpracování karet: u Stripe závisí na zemi karty a Stripe Billing přidává 0.7% z objemu opakovaných plateb (ověřeno v říjnu 2026). Model s provizí je levnější, dokud jsou tržby malé; nad několik set dolarů měsíčně vyhrává pevné předplatné a rozdíl roste s každým novým platícím čtenářem. Pokud jste ještě nespustili, náš průvodce jak vytvořit newsletter pokrývá kroky před touto volbou a náš přehled modelů zpeněžení obsahu porovnává předplatné se sponzorováním a produkty.
Newsletter je jeden kanál vašeho e-mailového marketingu a lifecycle marketingu. Nástroje pro kampaně a automatizace najdete v našem žebříčku nejlepšího softwaru pro e-mailový marketing.
Netestovali jsme doručitelnost, neměřili míru otevření ani kliknutí a nesrovnávali jsme podporu: to závisí na vašem seznamu, doméně a obsahu více než na nástroji. Firemní tarify podle nabídky nejsou porovnány.
Vydání publikované jako webová stránka na vaší doméně může být v Googlu umístěno a citováno v ChatGPT, Gemini nebo Perplexity; vydání, které leží v doručené poště, nemůže. Platformy, které publikují úplný archiv na vaší vlastní doméně (Ghost, beehiiv u placených tarifů, Buttondown s doplňkem), mění každé vydání v indexovatelný obsah; vydání můžete také znovu publikovat na svém blogu, což je forma syndikace obsahu s kanonickou značkou. Náš srovnání nejlepších platforem pro blogování pomůže, pokud má archiv být plnohodnotným blogem.
Jedno doporučení pro každý profil: beehiiv pro růst newsletteru jako mediálního podnikání, Ghost pro vlastnictví placené publikace na vlastní doméně bez provize, Kit pro začátek zdarma a prodej produktů, Substack pro začátek psaní ještě dnes a přijetí 10%, a MailerLite nebo Brevo pro newsletter malé firmy. Ať zvolíte cokoli, vyzkoušejte export hned první den a odesílejte z vlastní domény.
Inspiraci, co posílat, najdete v našich nápadech na newsletter a ve výběru nejlepších newsletterů o SEO, nebo se přihlaste k newsletteru Sorank o SEO a GEO. Aby čtenáři z Googlu a odpovědí AI trefili na vaše registrační stránky, Sorank, náš produkt, píše a publikuje optimalizované články na vašem webu pomocí svého generátoru článků pro blog a ukazuje, zda vás asistenti AI citují, pomocí sledování zmínek v AI.
| Nástroj | Co dělá |
|---|---|
| Flodesk | E-mailový marketing zaměřený na design pro tvůrce a malé značky, s bezplatným tarifem pro formuláře a vstupní stránky. |
| AWeber | Dlouho zavedený nástroj pro e-mailový marketing pro malé firmy, se šablonami, automatizacemi a vstupními stránkami. |
| ActiveCampaign | Marketingová automatizace a CRM pro týmy, které potřebují složité e-mailové sekvence. |
| Campaign Monitor | E-mailový marketing pro marketéry a agentury, s tvůrcem šablon a segmentací. |
| Omnisend | E-mailový a SMS marketing pro online obchody, účelem blízký Klaviyo. |
Tento žebříček odráží mé vlastní zkušenosti a názor SEO experta s více než 7 lety praxe v oboru. Vychází z ověřených faktů, ale samotné pořadí je mým osobním pohledem.
Několik platforem má bezplatný tarif: Kit až pro 10000 odběratelů, beehiiv až pro 2500, MailerLite až pro 250, Buttondown až pro 100 a Brevo až 300 e-mailů denně (ověřeno v říjnu 2026). Substack a LinkedIn Newsletters jsou zdarma na publikování, ale Substack si nechává 10% z tržeb z placených odběrů. Ghost je zdarma jen tehdy, když si ho hostujete sami.
Substack je lepší pro rychlý start bez měsíčních nákladů a s využitím své čtenářské sítě. beehiiv je lepší, jakmile newsletter vydělává peníze nebo potřebuje růstové nástroje, protože si z placených odběrů bere 0% a u placených tarifů nabízí reklamní síť a vlastní doménu. U placeného newsletteru se beehiiv Lite stane levnějším než 10% u Substacku nad zhruba $490 měsíčních tržeb.
Ano, pokud platforma umožňuje export seznamu odběratelů, což dělá většina e-mailových platforem a Substack. Exportujte seznam včetně údajů o souhlasu, naimportujte jej do nového nástroje, ověřte svou odesílací doménu a přesměrujte staré URL archivu na nové, aby si zachovaly pozice ve vyhledávání. Placení odběratelé obvykle potřebují samostatnou migraci Stripe, při které často pomáhá přijímací platforma.
VYZKOUŠELI SORANK PŘED VÁMI
