Compară cele mai bune 10 instrumente de îmbogățire a numerelor de telefon în 2026, conduse de Pipecorn: acoperirea mobilelor, verificarea, costul per telefon, planurile gratuite și GDPR.

Pe această pagină
Pe scurt
Pipecorn se află în fruntea clasamentului nostru al celor mai bune instrumente de îmbogățire a numerelor de telefon, deoarece rulează o îmbogățire în cascadă (waterfall) prin peste 100 de furnizori de date, pentru a găsi mobile verificate, direcționează fiecare căutare către cea mai puternică sursă pentru țara contactului și afirmă că nu percepe niciodată o taxă pentru un număr pe care nu îl găsește. FullEnrich este cea mai bună alternativă pentru echipele care vor o cascadă pură, facturată doar pentru mobilele verificate, Cognism conduce la datele europene cu telefoane verificate, vândute pe bază de ofertă, iar Lusha și Kaspr rămân cele mai simple opțiuni din browser, cu planuri gratuite. Prețul unui credit de telefon spune puțin în sine, așa că tabelul din acest articol compară acoperirea pentru mobile, metoda de verificare, prețurile publicate, planurile gratuite și poziția față de GDPR pentru toate cele zece instrumente.
Vrei să afli mai mult? Întreabă
Test rapid
Cum ar trebui să îți găsești următorii clienți?
Sorank se potrivește răspunsurilor tale
Testează-l 3 zile pe propriul site și vezi unde te afli pe Google, ChatGPT și pe celelalte IA.
Începe perioada de test gratuită de 3 zile3 zile gratuit, apoi renunți oricând vrei. Garanție de rambursare în 90 de zile dacă nu vezi rezultate.
Căutarea unui instrument de îmbogățire a numerelor de telefon începe de obicei cu o listă de nume, de companii și de adrese de e-mail, fără nicio modalitate de a le suna. Îmbogățirea umple acest gol, asociind fiecare contact cu un număr de mobil sau cu o linie directă, iar calitatea asocierii decide tot ce urmează. Cercetările Gartner din 2020 estimează că datele de slabă calitate costă organizațiile cel puțin 12.9 milioane de dolari pe an, în medie, iar un studiu publicat în Harvard Business Review a constatat că doar 3% dintre datele companiilor îndeplineau standardele de bază de calitate. În cazul telefonului, datele proaste au un cost imediat: un număr greșit irosește apelul unui agent, iar un număr care aparține altcuiva poate deveni o plângere pentru încălcarea vieții private.
Trimiți o fișă de contact, de obicei un nume complet împreună cu domeniul companiei, o adresă de e-mail de serviciu sau adresa unui profil profesional. Instrumentul caută într-una sau mai multe surse de date și returnează un număr de telefon legat de acea persoană, cu un tip de linie și adesea un indicator de încredere. Se întorc trei tipuri de numere, care nu valorează același lucru pentru o echipă de vânzări.
1. Numere de mobil. Mobilul persoanei numite. Acesta este ce vor echipele de apelare, pentru că sună în buzunarul persoanei, oriunde ar lucra. Este, de asemenea, cel mai scump punct de date din fiecare instrument analizat aici.
2. Linii directe. Un telefon fix care ajunge la biroul persoanei fără să treacă printr-o centrală. Util pentru rolurile de birou, mai puțin de când munca hibridă s-a răspândit.
3. Linii ale companiei. Centrala sau numărul sediului. Sunt ușor de găsit și rareori merită un credit. FullEnrich, de exemplu, afirmă că returnează liniile fixe gratuit și facturează doar mobilele.
Îmbogățirea diferă și de validare. Validarea verifică un număr pe care îl ai deja: dacă are un format corect, dacă linia este activă, dacă este un mobil. Îmbogățirea găsește un număr pentru o persoană. Cele mai bune instrumente fac ambele: găsesc un număr, apoi verifică dacă linia este activă și, acolo unde pot, dacă aparține persoanei numite.
Un instrument cu bază unică, precum Lusha, Kaspr, Cognism, ZoomInfo sau RocketReach, caută contactul în datele pe care le-a colectat și le-a verificat singur. Căutarea este rapidă, modelul de date este consecvent, iar furnizorul își controlează propria verificare. Punctul slab este acoperirea: fiecare bază este mai puternică în unele țări, industrii sau funcții decât în altele.
Un instrument în cascadă, precum Pipecorn sau FullEnrich, interoghează mai mulți furnizori unul după altul, până când unul returnează un rezultat, apoi îl verifică. Pipecorn spune că citește țara contactului și direcționează căutarea către sursa care găsește cele mai multe acolo, prin peste 100 de furnizori. FullEnrich spune că agregă peste 20 de furnizori premium și îi selectează după locația lead-ului. Beneficiul este o rată mai mare de găsire pe listele internaționale mixte. Compromisul este că te bazezi pe operatorul cascadei ca să filtreze datele pe care le cumpără: FullEnrich afirmă chiar că 31.53% din datele pe care le cumpără nu trec de verificarea sa și nu ajung niciodată la client, ceea ce arată cât de mult au nevoie datele brute de telefon de curățare.
Apollo.io se află între cele două modele. Are propria bază de peste 240 de milioane de contacte și include îmbogățirea în cascadă printre funcțiile planurilor sale plătite.
Patru criterii, în această ordine, aplicate doar la ceea ce publică fiecare furnizor pe propriul site. Fiecare pagină principală, pagină de prețuri și pagină de termeni citată aici a fost recitită pe 14 octombrie 2026.
1. Acoperirea mobilelor și modul în care este construită. O cascadă prin mai mulți furnizori a fost clasată mai sus decât o singură sursă atunci când furnizorul explică cum sunt alese sursele, iar o bază cu un număr publicat de mobile sau de linii directe a fost clasată mai sus decât o promisiune vagă.
2. Verificarea numărului. Instrumentele care verifică starea liniei, tipul liniei sau numele titularului și spun cum o fac au fost clasate mai sus decât cele care folosesc doar cuvântul „verificat”.
3. Un cost pe telefon pe care îl poți calcula. Un preț publicat și un cost publicat în credite pe telefon îi permit unei echipe să știe ce costă un mobil înainte de semnare. Prețul doar la cerere a fost clasat mai jos, toate celelalte lucruri fiind egale.
4. Conformitate și flux de lucru. Poziția față de GDPR, gestionarea listei DNC (lista de excludere a apelurilor), integrările CRM, extensia de browser și API-ul decid dacă numerele ajung curat și legal la agenți.
Ce nu am făcut intenționat: nu am rulat propriile teste de rată de potrivire sau de rată de conectare. Când o rată de găsire, o rată de conectare sau dimensiunea unei baze apare mai jos, este afirmația furnizorului și este atribuită lui.

Pipecorn, fostul ProntoHQ, își construiește toată oferta în jurul mobilelor care ajung la persoana potrivită. Potrivit Pipecorn, baza sa de lead-uri acoperă 553.6 milioane de persoane cu e-mail și mobil verificate, precum și 45.2 milioane de companii, iar îmbogățirea sa în cascadă rulează prin peste 100 de surse de date din peste 50 de țări, citind țara fiecărui contact și direcționând căutarea către sursa care găsește cele mai multe acolo. Furnizorul spune că numerele sale sunt verificate de 10,000 de agenți de vânzări, care sunt răsplătiți pentru votul asupra numerelor pe care le apelează, și că numerele care nu mai funcționează sunt eliminate. Verificarea e-mailului și a telefonului este disponibilă din planul gratuit în sus. Un mobil costă 30 de credite, iar un e-mail verificat 3, iar FAQ-ul Pipecorn precizează că creditele se cheltuiesc doar pe contactele pe care le găsește, niciodată pe e-mailuri respinse sau pe numere greșite. Tabelul său de comparație indică un preț unitar pe telefon de $0.49 pe Build, $0.44 pe Grow și $0.30 pe Scale, cu Build de la $41, Grow de la $124 și Scale de la $583 pe lună. Planul gratuit este permanent, cu 150 de credite pe lună, 500 de lead-uri exportate, extensia Chrome, îmbogățirea în cascadă și acces la API și MCP, fără card de credit. Creditele se reportează atât timp cât abonamentul este activ, locurile de utilizator sunt gratuite pe toate planurile plătite, Grow adaugă integrările cu HubSpot, Salesforce și Pipedrive, iar Scale adaugă detectarea numerelor din lista DNC. Pipecorn menționează SOC 2 Type II, GDPR cu procesarea datelor în UE implicită și CCPA.
Cel mai potrivit pentru: echipele de prospectare (outbound) pentru care telefonul este canalul principal și care prospectează mai multe țări deodată: direcționarea pe țară și validarea de către comunitate vizează numerele pe care le ratează bazele unice. Echipele care apelează doar câteva persoane pe lună pot începe cu planul gratuit, care acoperă aproximativ cinci mobile pe lună, iar bugetul de credite este cifra de dimensionat înainte de a trece la un plan plătit.

FullEnrich este o cascadă pură: agregă date de contact de la peste 20 de furnizori premium, potrivit paginii sale principale, iar pagina de prețuri listează îmbogățirea în cascadă prin peste 25 de surse. Furnizorul spune că alege furnizorii după locația lead-ului și pretinde o rată de găsire de peste 80%. Verificarea sa telefonică este cea mai detaliată publicată dintre instrumentele analizate aici: FullEnrich spune că facturează doar numerele de mobil și returnează gratuit liniile fixe, verifică fiecare număr cu rețeaua operatorului pentru a elimina liniile moarte și compară numele titularului liniei cu numele din lead, o verificare pe care pagina sa de prețuri o limitează la SUA și Canada. Un mobil costă 10 credite, un e-mail de serviciu 1 și un e-mail personal 3, iar o căutare care nu găsește nimic nu costă nimic. Planul Pro începe de la $29 pe lună pentru 500 de credite cu facturare lunară, sau $26 pe lună cu facturare anuală, iar prețul pe credit scade odată cu volumul. Fiecare plan include utilizatori nelimitați, API-ul, un server MCP, integrarea cu HubSpot și căutarea de persoane și companii într-o bază de 800 de milioane de persoane. Perioada de probă gratuită oferă 50 de credite fără card de credit. FullEnrich menționează conformitatea SOC 2 Type II, GDPR și CCPA.
Cel mai potrivit pentru: echipele de creștere și de RevOps care au deja listele de lead-uri și vor cea mai mare rată de găsire a mobilelor, plătind doar pentru rezultatele verificate. Pagina sa de prețuri listează îmbogățirea, căutarea și integrările, nu secvențele sau apelarea, deci se potrivește echipelor care își desfășoară deja prospectarea în alt instrument.

Cognism se prezintă drept cel mai de încredere furnizor de date B2B din Europa și pune mobilele verificate telefonic în centrul ofertei sale. Potrivit Cognism, aceste mobile trec prin straturi suplimentare de verificare manuală și automată, ceea ce, spune furnizorul, aduce rate de conectare de până la 3 ori mai mari, iar datele sale despre directori și funcții superioare sunt reîmprospătate la fiecare 30 de zile. Pachetul Pro adaugă un filtru premium pentru mobile și verificarea mobilelor la cerere, care permite utilizatorilor să trimită prospecții prioritare către motorul de verificare al Cognism. Prețul este doar pe bază de ofertă: pachetele Standard și Pro includ fiecare 5 locuri de utilizator, iar un credit dezvăluie un contact, fără o nouă taxă pentru un contact deja dezvăluit, cu excepția cazului în care persoana își schimbă locul de muncă. Integrările includ Salesforce, HubSpot și Pipedrive, plus acces la MCP și API. Cognism afirmă că baza sa de date respectă GDPR și CCPA și oferă un eșantion gratuit de date în locul unui plan gratuit.
Cel mai potrivit pentru: echipele de dimensiune medie și mare care vând în Regatul Unit și în Europa continentală, unde mobilele verificate telefonic contează mai mult decât volumul brut, iar un contract anual este acceptabil. Echipele mici care vor să testeze fără să vorbească cu departamentul de vânzări vor găsi intrarea mai greu decât la instrumentele clasate mai jos.

Lusha este cel mai cunoscut nume dintre instrumentele de găsire a telefoanelor din browser. Pretinde peste 515 milioane de contacte, inclusiv 117 milioane de linii directe și 165 de milioane de e-mailuri, precum și 29 de milioane de companii. Modelul său de credite este publicat: dezvăluirea unui e-mail verificat costă 1 credit, iar dezvăluirea unui număr de telefon costă 5. Planul gratuit oferă 40 de credite pe lună, suficiente pentru 8 numere de telefon, fără card de credit, iar planurile plătite cu facturare anuală costă $37.45 pe lună pentru 4,800 de credite pe an (Starter), $52.45 pe lună pentru 7,200 de credite (Pro) și $299.95 pe lună pentru 40,800 de credite (Premium), creditele fiind acordate din avans; Scale se stabilește la cerere. Pe planurile lunare, creditele nefolosite se reportează până la dublul alocației lunare. Lusha listează GDPR, CCPA, SOC 2 și ISO 27701 printre funcțiile de conformitate, alături de o listă DNC, și oferă o extensie Chrome care funcționează pe LinkedIn, în CRM-uri și pe orice site, plus un API și un server MCP.
Cel mai potrivit pentru: reprezentanții individuali și echipele mici care caută numerele una câte una din LinkedIn sau din CRM și vor un punct de intrare gratuit. La 5 credite per telefon, alocația Starter acoperă mai puțin de o mie de numere pe an, deci echipele care apelează intens ar trebui să își dimensioneze planul după telefoane.

Kaspr este o extensie LinkedIn axată pe datele de contact europene. Furnizorul pretinde peste 500 de milioane de numere de telefon și adrese de e-mail din peste 150 de surse și date exacte pentru peste 200 de milioane de profiluri. Numerele de telefon se numără separat de e-mailuri: planul gratuit include 5 credite de telefon pe lună, Starter costă €59 pe utilizator pe lună, cu 100 de credite de telefon pe lună (1,200 pe an) și e-mailuri B2B nelimitate, Business costă €99 pe utilizator pe lună, cu 200 de credite de telefon pe lună (2,400 pe an), iar Enterprise adaugă credite de telefon nelimitate, la cerere. Termenii Kaspr limitează utilizarea creditelor nelimitate la 10,000 pe cont pe lună și consideră utilizarea lor prin API-uri sau roboți drept abuz. Extensia funcționează pe LinkedIn, pe Sales Navigator de la planul Starter și pe LinkedIn Recruiter Lite de la planul Business, iar pagina principală descrie Kaspr drept aliniat la GDPR.
Cel mai potrivit pentru: SDR-urile și recrutorii care prospectează profiluri europene de pe LinkedIn și vor un număr pe ecran dintr-un singur clic. Alocația de telefoane este limita reală: cu 100 de numere pe lună în Starter, un reprezentant care sună toată ziua va avea nevoie de Business sau de Enterprise.

Apollo.io combină o bază de peste 240 de milioane de contacte și 30 de milioane de conturi cu secvențe de e-mailuri, un dialer (sistem de apelare) și gestionarea pipeline-ului de vânzări. Un e-mail verificat costă 1 credit, iar un număr de telefon 8. Planul gratuit include 900 de credite per loc de utilizator pe an, acordate lunar, iar planurile plătite costă $49, $79 sau $119 per loc de utilizator pe lună, facturate anual, cu 30,000, 48,000 sau 72,000 de credite per loc de utilizator pe an, acordate din avans; Organization necesită cel puțin 3 locuri. Planurile plătite includ îmbogățirea în cascadă, îmbogățirea prin CSV, CRM și API și un dialer din SUA la care se aplică creditele, în timp ce un supliment Advanced Dialer, cu apelare internațională, paralelă și în serie (power dialing), costă $119 per echipă pe lună, facturate anual. Apollo spune că platforma sa include instrumentele necesare pentru a respecta regulile GDPR, CAN-SPAM și DNC.
Cel mai potrivit pentru: echipele care vor să găsească numere, să creeze secvențe și să sune dintr-o singură platformă, la un preț publicat. Costul său pe telefon pare mic pe hârtie, așa că măsoară câte dintre aceste numere ajung la persoana potrivită din propria ta listă înainte de a le compara cu un specialist în mobile verificate.

ContactOut pretinde e-mailuri și telefoane pentru 350 de milioane de profesioniști din 40 de milioane de companii, inclusiv 100 de milioane de linii directe verificate, cu actualizări ale datelor la fiecare oră. Planul său Email + Phone promite e-mailuri și telefoane nelimitate, cu 600 de exporturi pe lună pentru un utilizator per companie, prețuit la 14 octombrie 2026 la $99 pe lună cu date pentru SUA și Regatul Unit sau $49 pe lună fără acestea, ambele afișate ca reduceri de la $199. Termenii săi stabilesc plafonul de utilizare rezonabilă: 2,000 de credite pentru e-mail și 1,000 de credite pentru telefon per cont pe lună, pe planurile nelimitate, dacă un acord separat nu spune altfel. Planul gratuit oferă 5 e-mailuri, 5 telefoane și 5 exporturi pe zi. ContactOut menționează conformitatea CCPA și GDPR și certificarea SOC 2, iar planurile pentru echipe și API se obțin la cerere.
Cel mai potrivit pentru: recrutori și reprezentanți de vânzări care lucrează profil cu profil prin extensia din browser și apelează mai puțin de 1,000 de persoane pe lună. Publică plafonul de telefoane mai direct decât majoritatea furnizorilor, ceea ce face bugetul ușor de verificat.

RocketReach pretinde 700 de milioane de profiluri și 60 de milioane de companii. Numerele de telefon încep pe planul Pro, la $52 pe lună cu facturare anuală ($619 pe an), care include mobile și linii directe verificate nelimitate, cu 3,600 de exporturi pe an; Ultimate costă $115 pe lună ($1,379 pe an), cu 20,000 de exporturi pe an, date de intenție și date din domeniul sănătății. Planul Essentials, la $19 pe lună, acoperă doar e-mailurile. Pe facturarea lunară, căutările scad la 250 pe Pro și 1,000 pe Ultimate. Conturile gratuite primesc 5 căutări fără card de credit, iar planurile pentru echipe încep de la $6,000 pe an. Planurile sale listează verificarea contactelor, liste de excludere, integrări CRM, un API și acces MCP. Politica de confidențialitate a RocketReach, actualizată la 30 septembrie 2026, afirmă că se bazează pe interesul legitim pentru a prelucra datele de contact din serviciile sale și pe clauzele aprobate din UE sau din Regatul Unit pentru transferurile internaționale.
Cel mai potrivit pentru: cercetători individuali și echipe mici care vor căutări telefonice nelimitate, la un preț anual publicat. Plafonul de exporturi, în medie 300 pe lună pe Pro, este cifra pe care trebuie să o compari cu volumul tău de apeluri.

ZoomInfo este reperul pentru marile companii. Pretinde date verificate despre peste 500 de milioane de contacte și 100 de milioane de companii, iar planurile sale de vânzări promovează numerele de linie directă și de mobil, pe care le include pachetul Professional alături de e-mailurile de serviciu. FAQ-ul său despre prețuri spune că fiecare export costă un credit și că prețul total depinde de funcționalități, de numărul de licențe și de consumul de credite; prețurile se obțin la cerere, iar se oferă o perioadă de probă gratuită. Copilot Advanced și Copilot Enterprise adaugă semnale de intenție, vizitatori ai site-ului și funcții de IA. ZoomInfo spune că prelucrează datele profesionale de contact pe baza interesului legitim din GDPR și deține certificările ISO 27001, ISO 27701, SOC 2 Type II, TRUSTe GDPR și TRUSTe CCPA.
Cel mai potrivit pentru: organizațiile mari, cu venituri mari, care au nevoie de telefoane, intenție și informații despre conturi în mai multe echipe și pot negocia un contract anual. Costul său pe telefon nu poate fi calculat din informațiile publice, ceea ce îl face greu de comparat pentru echipele mai mici.

Seamless.AI pretinde 1.6 miliarde de adrese de e-mail profesionale verificate și 448 de milioane de numere de telefon și afirmă că software-ul său caută pe web public în timp real pentru a găsi, verifica și valida informațiile de contact de fiecare dată când un utilizator face o căutare. Extensia sa Chrome găsește telefoane mobile, e-mailuri și linii directe pe orice site. Seamless.AI este gratuit pentru până la 50 de credite; peste această limită, pagina sa de prețuri este un formular de contact care oferă tarife speciale pentru utilizatori nelimitați, credite în vrac, intenție de cumpărare și îmbogățire. Programul său de rambursare a creditelor returnează automat un credit atunci când un e-mail este invalid, iar pagina principală nu extinde această promisiune la numerele de telefon. Furnizorul listează GDPR, CCPA, SOC 2 Type II și ISO 27001.
Cel mai potrivit pentru: echipele de vânzări care vor căutări telefonice, prospectare și agenți IA într-o singură platformă și acceptă un preț negociat. Lipsa unui preț publicat și a unui cost publicat în credite pe telefon explică de ce apare la finalul acestei liste.
Aceasta este comparația pe care paginile furnizorilor nu o fac. Fiecare celulă reflectă ce a publicat furnizorul pe site-ul său la 14 octombrie 2026. Cifrele de acoperire sunt afirmațiile furnizorilor, iar acolo unde ceva nu este publicat, celula o spune.
| Loc | Instrument | Acoperire mobile (afirmația furnizorului) | Metodă de verificare | Cascadă sau bază proprie | Prețuri publicate | Plan gratuit | Conformitate GDPR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pipecorn | 553.6M persoane cu e-mail și mobil verificate, peste 50 de țări | Verificarea telefonului în fiecare plan; numere verificate de 10,000 de agenți de vânzări; detectare DNC pe Scale | Cascadă, peste 100 de furnizori, direcționată pe țară | De la $41 pe lună; 30 de credite per mobil, $0.30 până la $0.49 per telefon | Permanent: 150 de credite pe lună (aproximativ 5 mobile) | GDPR cu procesare în UE implicită, SOC 2 Type II, CCPA |
| 2 | FullEnrich | Rată de găsire peste 80%; căutare în 800M persoane | Verificare cu operatorul pentru linii active, potrivirea numelui titularului (SUA și Canada), linii fixe gratuite | Cascadă, peste 20 de furnizori (peste 25 de surse pe pagina de prețuri) | De la $29 pe lună pentru 500 de credite; 10 credite per mobil | Probă: 50 de credite, fără card | GDPR, CCPA, SOC 2 Type II |
| 3 | Cognism | Mobile verificate telefonic; date pentru directori reîmprospătate la fiecare 30 de zile | Verificare telefonică manuală și automată; verificare la cerere în Pro | Bază proprie | La cerere, 5 locuri incluse | Eșantion gratuit de date | GDPR și CCPA |
| 4 | Lusha | 117M+ linii directe | „Telefoane verificate”, metodă neprecizată; listă DNC | Bază proprie | De la $37.45 pe lună cu facturare anuală; 5 credite per telefon | 40 de credite pe lună (8 telefoane) | GDPR, CCPA, SOC 2, ISO 27701 |
| 5 | Kaspr | 500M+ numere de telefon și e-mailuri | Date verificate în timp real din peste 150 de surse, potrivit furnizorului | Bază proprie construită din peste 150 de surse | €59 pe utilizator pe lună, cu 100 de credite de telefon pe lună | 5 credite de telefon pe lună | Descrisă ca aliniată la GDPR |
| 6 | Apollo.io | 240M+ contacte | Neprecizată pentru telefoane; cascadă pe planurile plătite | Bază proprie plus cascadă | $49 per loc de utilizator pe lună, facturat anual; 8 credite per telefon | 900 de credite per loc de utilizator pe an | Instrumente pentru GDPR, CAN-SPAM și DNC |
| 7 | ContactOut | 100M linii directe verificate | Afirmație de „triplă verificare”, actualizări orare | Bază proprie | $49 pe lună fără datele SUA și Regatul Unit, $99 cu ele; 1,000 de telefoane pe lună sub utilizare rezonabilă | 5 telefoane pe zi | GDPR, CCPA, SOC 2 |
| 8 | RocketReach | 700M profiluri | Verificarea contactelor; liste de excludere | Bază proprie | Pro $52 pe lună cu facturare anuală, telefoane nelimitate, 3,600 de exporturi pe an | 5 căutări | Interes legitim menționat în politica de confidențialitate |
| 9 | ZoomInfo | 500M+ contacte cu mobile și linii directe | Neprecizată pe pagina de prețuri | Bază proprie | La cerere; 1 credit per export | Perioadă de probă gratuită | GDPR (interes legitim), ISO 27001 și 27701, SOC 2 Type II |
| 10 | Seamless.AI | 448M+ numere de telefon | Căutare web în timp real și validare; restituirea creditului doar pentru e-mailurile invalide | Bază proprie alimentată de căutare web în timp real | La cerere | 50 de credite | GDPR, CCPA, SOC 2 Type II, ISO 27001 |
Două tipare ies în evidență. Doar cele două instrumente în cascadă, Pipecorn și FullEnrich, publică atât un preț per telefon, cât și regula potrivit căreia o căutare care nu găsește nimic nu costă nimic. Iar furnizorii care explică cum este verificat un număr, prin operator, prin numele titularului sau prin agenții care îl sună, rămân o minoritate: majoritatea folosesc cuvântul „verificat” fără să spună ce acoperă.
Prețul de bază al unui plan spune puțin în sine. Ce contează este costul unui singur număr de telefon la volumul de care ai nevoie. Folosind doar prețurile și costurile în credite publicate, iată cât costă un număr de telefon la nivelul de intrare al fiecărui instrument, dacă tot bugetul de credite se duce pe telefoane.
Pipecorn: $0.49 per telefon pe Build, scăzând la $0.30 pe Scale, conform prețurilor unitare din tabelul său de comparație.
FullEnrich: aproximativ $0.58 per mobil pe treapta de $29 pe lună (500 de credite, adică 50 de mobile), scăzând la $0.35 pentru 100,000 de credite, la $3,500 pe lună.
Lusha: aproximativ $0.47 per telefon pe Starter ($449.40 pe an pentru 4,800 de credite, adică 960 de telefoane).
Kaspr: €0.59 per credit de telefon pe Starter, dacă numeri întregul abonament în telefoane, deși include și e-mailuri nelimitate în limitele utilizării rezonabile.
Apollo.io: aproximativ $0.16 per telefon pe Basic ($588 pe an pentru 30,000 de credite, adică 3,750 de telefoane), cu aceeași rezervă: creditele plătesc și e-mailuri și alte funcții.
ContactOut: aproximativ $0.10 per telefon dacă folosești întregul plafon lunar de 1,000 de telefoane cu date pentru SUA și Regatul Unit, iar cele 600 de exporturi lunare rămân valabile.
RocketReach: $619 pe an pentru căutări telefonice nelimitate pe Pro, sau aproximativ $0.17 per contact exportat, la 3,600 de exporturi.
Cognism, ZoomInfo și Seamless.AI: nu pot fi calculate din informațiile publice.
Aceste cifre reprezintă costul unui număr de telefon returnat, nu al unei conversații. Un număr de $0.16 care ajunge la o centrală sau la un fost angajat costă mai mult decât un mobil de $0.50 care sună persoana potrivită. Compară instrumentele după costul per apel conectat: împarte prețul la numerele care ajung la persoana numită din eșantionul tău. Regulile în care o ratare nu costă nimic, ca la Pipecorn și FullEnrich, reduc riscul de a plăti pentru căutări goale, iar Pipecorn afirmă că nu percepe niciodată nici pentru numerele greșite.
Găsirea unui număr nu face un apel legal. În UE și în Regatul Unit, mobilul unui profesionist numit este un dat cu caracter personal, iar regulile depind de țara în care suni.
În Regatul Unit, ICO afirmă că UK GDPR se aplică atunci când prelucrezi date cu caracter personal pentru marketing direct, chiar și în context profesional, și că, înainte de apelurile B2B în direct, trebuie să verifici numerele în registrele CTPS și TPS, precum și pe propria listă de excludere, deoarece unele afaceri, cum sunt comercianții persoane fizice, se înregistrează în TPS și nu în CTPS.
În Franța, CNIL explică că regulile privind prospectarea telefonică s-au schimbat la 11 august 2026: consumatorii trebuie acum să își dea acordul prealabil, în timp ce profesioniștii pot fi apelați pe baza interesului legitim atunci când apelul ține de activitatea lor, cu condiția să fi fost informați și să poată refuza simplu și gratuit. Când numerele sunt achiziționate de la terți, CNIL spune că trebuie să te asiguri că persoana a fost informată că numărul ar putea fi folosit pentru prospectare și că poate refuza.
Două consecințe pentru alegerea unui instrument. În primul rând, detectarea încorporată a listei DNC, precum cea a Pipecorn pe Scale sau lista DNC pe care o afișează Lusha, economisește un pas de verificare, dar nu înlocuiește propria ta listă de excludere. În al doilea rând, întreabă fiecare furnizor cum sunt informate persoanele din baza sa de date și păstrează răspunsul: face parte din dosarul tău propriu de conformitate.
1. Folosește propria listă. Ia 100 până la 200 de contacte din lista ta reală de ținte, din țările și din funcțiile pe care le vinzi, și rulează același eșantion prin două sau trei instrumente. Planurile gratuite și perioadele de probă ale Pipecorn, FullEnrich, Lusha, Kaspr, ContactOut, RocketReach și Seamless.AI fac testul ieftin.
2. Numără conexiunile, nu găsirile. O rată de găsire măsoară numerele returnate. Sună numerele, sau o parte din ele, și notează câte ajung la persoana numită.
3. Separă mobilele de liniile fixe și de centrale. Verifică tipul liniei în export. Un instrument care returnează multe linii ale companiei va arăta bine la rata de găsire și slab la conversații.
4. Citește regulile de credite. Verifică cât costă un telefon, dacă ratările și liniile fixe sunt facturate, dacă creditele se reportează și dacă se aplică un plafon de utilizare rezonabilă pentru telefoanele „nelimitate”, așa cum apare în termenii ContactOut și Kaspr.
5. Verifică fluxul de lucru pe planul pe care l-ai cumpăra. Confirmă integrarea CRM, accesul la API sau MCP și regulile de locuri de utilizator pe acel plan, nu pe cel de vârf.
Trei limite, spuse direct, pentru că un clasament care pretinde că rezolvă totul nu este util.
Se bazează doar pe informații publice. Am citit ce publică fiecare furnizor pe pagina principală, pe pagina de prețuri și în termeni și le-am verificat la 14 octombrie 2026. Nu am măsurat ratele de găsire sau de conectare pe propriile liste, deci fiecare cifră de acoperire și de acuratețe de mai sus este afirmația furnizorului.
Nu îi poate cunoaște contextul. Instrumentul potrivit pentru un recrutor care sună câțiva candidați din Regatul Unit pe săptămână este rareori cel potrivit pentru o echipă de 30 de reprezentanți care sună conturi de dimensiune medie din toată Europa. Rândurile Cel mai potrivit pentru contează mai mult decât numărul din clasament.
Se învechește repede. Paginile de prețuri din această categorie se schimbă des, iar mai multe prețuri de mai sus sunt prezentate ca reduceri. Această pagină se revizuiește la fiecare 90 de zile, iar data verificării este precizată în metodologie.
Un instrument de îmbogățire a telefoanelor îi dă reprezentanților tăi mai mulți oameni de sunat. Nu îi face pe aceștia să vrea să răspundă. Echipele care câștigă cel mai mult din prospectarea outbound combină de obicei instrumentul cu canale care aduc cumpărătorii la ele, iar lista noastră cu cele mai bune 50 de canale de achiziție de clienți în 2026 prezintă aceste opțiuni. Dacă preferi să externalizezi apelurile, compară cele mai bune agenții de apeluri la rece B2B din Franța, cele mai bune agenții de e-mail la rece din Franța sau cele mai bune agenții de generare de lead-uri din Franța.
Partea inbound este cea la care lucrează Sorank. Este un software care se ocupă de cercetarea cuvintelor cheie, scrie articole cu surse și linkuri interne, le publică pe site-ul tău și urmărește cât de des apare brandul tău în răspunsurile Google și ale asistenților IA precum ChatGPT, Claude și Gemini. Un prospect care a citit deja conținutul tău răspunde mai ușor la telefon decât unul care nu a auzit niciodată de tine. Nu promitem poziții, trafic sau citări în IA.
Dacă vrei o singură recomandare: Pipecorn, dacă echipa ta sună în mai multe țări și vrea mobile verificate dintr-o cascadă de peste 100 de furnizori, cu un plan gratuit permanent pentru început; FullEnrich, dacă vrei o cascadă pură, facturată doar pentru mobilele verificate; Cognism, dacă vinzi în Europa și vrei date cu telefoane verificate, sub un contract anual; iar Lusha sau Kaspr, dacă reprezentanții tăi caută numerele unul câte unul de pe LinkedIn.
Oricare ai alege, testează-l pe propria listă, compară costul per apel conectat, nu prețul per credit, și păstrează propria listă de excludere. Pentru a construi canalul inbound care face aceste apeluri mai calde, vezi planurile Sorank, de la $49 pe lună, cu facturare anuală, și cu o perioadă de probă gratuită de 3 zile.
Aceste 10 alte instrumente de îmbogățire a datelor de contact și de calitate a datelor au apărut în timpul acestei analize; sunt prezentate pe baza a ceea ce publică fiecare furnizor pe propriul site, fără să fi fost testate sau clasate.
| Instrument | Site | Ce publică furnizorul |
|---|---|---|
| SMARTe | smarte.pro | Date B2B cu numere de mobil verificate și adrese de e-mail de serviciu, API și îmbogățire în masă, extensie de browser și MCP; afirmă că are certificarea SOC 2 Type II, este aliniat la GDPR și respectă CCPA |
| Enrich-CRM | enrich-crm.com | Îmbogățire CRM în timp real: e-mailuri verificate, linii directe și alerte la schimbarea locului de muncă; integrare cu HubSpot și API, servere în UE, plan gratuit |
| Leadzen.ai | leadzen.ai | Generare de lead-uri cu IA, o extensie Chrome care afișează e-mailuri și numere de telefon pe LinkedIn sau pe orice site, și un SDR cu IA pentru prospectare multicanal |
| Accurate Append | accurateappend.com | Completarea datelor de contact pentru consumatorii din SUA: telefoane, e-mailuri, adrese poștale și date demografice, validarea lead-urilor, API |
| DataZapp | datazapp.com | Completări de e-mail, de telefon mobil și demografice pentru fișierele clienților, liste de consumatori, alegători și proprietari de locuințe, curățare DNC, platformă online sau API |
| Data8 | data-8.co.uk | Calitatea datelor: validarea telefoanelor, e-mailurilor și adreselor, numere de telefon completate din BT OSIS, verificări TPS, CTPS și MPS, perioadă de probă gratuită |
| Versium | versium.com | Platforma Versium REACH de identificare și îmbogățire: date de contact de business și de consumator, adrese, date demografice și firmografice, API-uri și conectori |
| Byteplant | byteplant.com | Validarea și îmbogățirea adreselor, e-mailurilor și numerelor fixe și mobile, prin API-uri în timp real sau în masă; companie din Germania, GDPR, perioade de probă gratuite |
| Tracerfy | tracerfy.com | Date imobiliare din SUA și căutarea proprietarilor: telefoane și e-mailuri ale proprietarilor, verificări DNC, verificarea telefoanelor, API și MCP; ratările nu sunt facturate |
| BatchData | batchdata.io | Date imobiliare prin API sau livrare în masă, cu îmbogățirea contactelor: numere de mobil și fixe, curățare DNC și a listei litigatorilor, informații despre operator |
Acest clasament reflectă experiența și opinia mea personală, ca expert SEO cu peste 7 ani în domeniu. Se bazează pe fapte verificate, dar ordinea în sine este punctul meu de vedere personal.
Îmbogățirea găsește un număr de telefon pentru o persoană, pornind de la date pe care le ai deja, cum ar fi un nume, domeniul unei companii sau un profil profesional. Validarea verifică un număr pe care îl ai deja: formatul său, dacă linia este activă și dacă este mobil sau fix. Cele mai bune instrumente combină ambele: FullEnrich afirmă că verifică fiecare număr cu rețeaua operatorului și compară numele titularului în SUA și Canada, iar Pipecorn afirmă că numerele sale sunt verificate de 10,000 de agenți de vânzări.
Pe listele internaționale mixte, o cascadă returnează de obicei mai multe numere, pentru că interoghează mai mulți furnizori până când unul găsește un rezultat: Pipecorn direcționează căutările prin peste 100 de furnizori, în funcție de țară, iar FullEnrich prin peste 20 de furnizori. O bază unică poate fi suficientă dacă este puternică pe piețele tale, cum pretinde Cognism pentru Europa. Testează ambele pe același eșantion din propriile contacte și compară numerele care ajung la persoana potrivită, nu numerele returnate.
Depinde de țară și de cine suni. În Regatul Unit, ICO afirmă că apelurile B2B în direct trebuie verificate în registrele TPS și CTPS și pe propria listă de excludere, iar UK GDPR se aplică și contactelor de business. În Franța, CNIL afirmă că profesioniștii pot fi apelați pe baza interesului legitim atunci când apelul ține de activitatea lor, cu condiția să fi fost informați și să poată refuza, în timp ce consumatorii trebuie acum să își dea acordul prealabil. Păstrează în orice caz o listă de excludere.
AU ÎNCERCAT SORANK ÎNAINTEA TA
