Events acoperă companiile care organizează evenimente corporate și private: agenții de evenimente, constructori de standuri pentru târguri, locații de team building și imersive, îcirii de fotobooth și echipamente, organizatori de seminarii. Clienții lor le pun asistenților AI întrebări practice, adesea B2B, despre prețuri, furnizori și organizare. Răspunsurile citează site-urile furnizorilor specializați, rețelele profesionale, platformele de bilete, organismele publice de sprijin pentru afaceri și paginile de referință.
Cele mai mari schimbări din octombrie 2026
Creșteri
Nicio platformă nu a crescut.
Scăderi
Trustpilot2.32 la 1.46-0.86 pp
Domeniile cele mai citate în răspunsurile AI, Events
Niciunul dintre cele 10 domenii cele mai citate din Events (vr-hut.be, alphaexpo.fr, virtual-room.com...) nu apare printre cele 50 de domenii cele mai citate din tot eșantionul.
Cum se citește: fiecare bară reprezintă un domeniu, iar lungimea ei arată numărul de citări la 100 de răspunsuri, pentru perioada și filtrele selectate.
Domenii clasate după numărul de citări la 100 de răspunsuri, toate perioadele combinate.
| Poziție | Schimbare poziție | Domeniu | Citări | la 100 de răspunsuri | Pondere din citări | 12 luni |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Neschimbat | 485 | 9.60 | 2.21% | Tendință: 10.76 în aug. 2026, 9.01 în oct. 2026, maxim 13.68. | |
| 2 | Crescut cu 2 | 335 | 6.63 | 1.53% | Tendință: 8.15 în iul. 2026, 7.49 în oct. 2026, maxim 8.15. | |
| 3 | Crescut cu 1 |
| 244 | 4.83 | 1.11% | Tendință: 6.00 în aug. 2026, 4.90 în oct. 2026, maxim 6.06. |
| 4 | Neschimbat | 228 | 4.51 | 1.04% | Tendință: 6.39 în sep. 2026, 7.27 în oct. 2026, maxim 7.27. | |
| 5 | Scăzut cu 5 | 225 | 4.46 | 1.03% | Tendință: 4.29 în aug. 2026, 4.11 în oct. 2026, maxim 6.90. | |
| 6 | Urcă cu 10 | 201 | 3.98 | 0.92% | Tendință: 2.81 în iul. 2026, 5.58 în oct. 2026, maxim 5.58. | |
| 7 | În scădere cu 10 | 190 | 3.76 | 0.87% | Tendință: 4.10 în aug. 2026, 2.87 în oct. 2026, maxim 6.19. | |
| 8 | Coboară cu 1 | 186 | 3.68 | 0.85% | Tendință: 3.24 în aug. 2026, 4.06 în oct. 2026, maxim 5.16. | |
| 9 | Scăzut cu 3 | 167 | 3.31 | 0.76% | Tendință: 3.85 în iul. 2026, 3.10 în oct. 2026, maxim 3.85. | |
| 10 | Crescut cu 2 | 136 | 2.69 | 0.62% | Tendință: 3.94 în sep. 2026, 4.23 în oct. 2026, maxim 4.23. | |
| 11 | În scădere cu 10 | 114 | 2.26 | 0.52% | Tendință: 2.52 în iul. 2026, 2.59 în oct. 2026, maxim 3.29. | |
| 12 | Crescut cu 1 | 110 | 2.18 | 0.50% | Tendință: 3.10 în sep. 2026, 3.49 în oct. 2026, maxim 3.49. | |
| 13 | Coboară cu 1 | 100 | 1.98 | 0.46% | Tendință: 3.10 în sep. 2026, 2.93 în oct. 2026, maxim 3.10. | |
| 14 | nou | 96 | 1.90 | 0.44% | Tendință: 3.05 în aug. 2026, 3.61 în oct. 2026, maxim 3.61. | |
| 15 | Neschimbat | 93 | 1.84 | 0.42% | Tendință: 2.84 în sep. 2026, 2.76 în oct. 2026, maxim 2.84. | |
| 16 | în afara topului | 88 | 1.74 | 0.40% | Tendință: 4.10 în aug. 2026, 2.90 în sep. 2026, maxim 4.10. | |
| 17 | în afara topului | 88 | 1.74 | 0.40% | Tendință: 4.48 în aug. 2026, 2.65 în sep. 2026, maxim 4.48. | |
| 18 | Fără comparație | 72 | 1.43 | 0.33% | Tendință: 6.07 în iulie 2026, 2.95 în august 2026, maxim 6.07. | |
| 19 | Fără comparație | 71 | 1.41 | 0.32% | Tendință: 4.74 în iulie 2026, 3.71 în august 2026, maxim 4.74. | |
| 20 | nou | 68 | 1.35 | 0.31% | 3.83 în octombrie 2026. |
Clasamentele se reconstruiesc din clasamentele lunare: numărătorile de la finalul unei liste pot fi minime. Industrie: domeniul de activitate al site-ului analizat, clasificat de Sorank. Date din iulie 2026. Schimbarea poziției: poziția din clasamentul lunar din octombrie 2026, comparată cu septembrie 2026 (nou: absent din clasamentul din septembrie 2026). Liniuța: mai puțin de 1'000 de răspunsuri într-una din cele două luni din acest domeniu, sau absent din clasamentul din octombrie 2026. 12 luni: rata lunară la 100 de răspunsuri; goluri când domeniul lipsește din clasamentul lunar, puncte goale pentru lunile cu mai puțin de 1'000 de răspunsuri.
Cele mai citate platforme în răspunsurile AI, evenimente
LinkedIn este platforma citată cel mai mult de AI în evenimente: 2.26 citări la 100 de răspunsuri, de 3.4 ori mai mult decât rata sa din toate sectoarele, în aceleași luni (0.67).
Cum se citește: fiecare bară reprezintă una dintre platformele urmărite; lungimea ei arată numărul de citări la 100 de răspunsuri în perioada selectată.
| Poziție | Schimbare poziție | Platformă | la 100 de răspunsuri | 12 luni |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Crescut cu 1 | 2.26 | Tendință: 4.44 în iulie 2026, 1.63 în octombrie 2026, maxim 4.44. | |
| 2 | Coboară cu 1 | 1.70 | Tendință: 1.33 în iulie 2026, 1.46 în octombrie 2026, maxim 2.32. | |
| 3 | Neschimbat | 1.26 | Tendință: 4.74 în iulie 2026, 0.39 în octombrie 2026, maxim 4.74. | |
| 4 | Neschimbat | 0.65 | Tendință: 2.07 în iulie 2026, 0.34 în octombrie 2026, maxim 2.07. | |
| 5 | Crescut cu 2 | 0.40 | Tendință: 0.89 în iulie 2026, 0.28 în octombrie 2026, maxim 0.89. | |
| 6 | Neschimbat | 0.34 | Tendință: 0.59 în iulie 2026, 0.17 în octombrie 2026, maxim 0.67. | |
| 7 | Scăzut cu 7 | 0.34 | Tendință: 0.74 în iulie 2026, 0.11 în octombrie 2026, maxim 0.74. | |
| 8 | Crescut cu 2 | 0.30 | Tendință: 0.44 în iulie 2026, 0.23 în octombrie 2026, maxim 0.48. | |
| 9 | Crescut cu 3 | 0.26 | Tendință: 0.59 în iulie 2026, 0.23 în octombrie 2026, maxim 0.59. | |
| 10 | Scăzut cu 7 | 0.22 | Tendință: 0.44 în iulie 2026, 0.11 în octombrie 2026, maxim 0.44. |
Schimbarea de rang: poziția printre platformele citate în octombrie 2026, comparativ cu septembrie 2026 (nou: necitat în septembrie 2026). O liniuță: mai puțin de 1'000 de răspunsuri în una dintre cele două luni din acest interval, sau necitat în octombrie 2026. 12 luni: rata lunară la 100 de răspunsuri, cu puncte goale pentru lunile cu mai puțin de 1'000 de răspunsuri.
Modele AI comparate
Asistenții AI nu sunt de acord asupra primei surse în evenimente: ChatGPT, Gemini și Perplexity citează primul vr-hut.be; Claude citează primul europages.fr.
Cum se citește: în stânga, cum se împart citările între cele cinci modele; în dreapta, citările fiecărui model la 100 de răspunsuri, în timp.
Prima sursă a fiecărui model AI în evenimente
| Model | Prima sursă | la 100 de răspunsuri | A doua sursă |
|---|---|---|---|
| 8.00 | |||
| 16.77 |
| ||
| 5.16 | |||
| 8.32 |
Ce întrebări despre furnizorii de evenimente ajung la asistenții AI?
Majoritatea întrebărilor despre evenimente vin de la cineva cu un termen limită: un responsabil administrativ care plănuiește un seminar, o echipă de marketing care rezervă un târg, un cuplu care organizează o nuntă. Întrebările tipice arată cam așa:
- "cel mai bun constructor de standuri pentru un târg la Paris", "cât costă un stand de 36m²"
- "idei de activități de echipă pentru 40 de persoane din Bruxelles", "activități de echipă în realitate virtuală pentru o companie"
- "preț pentru închiriere de photobooth la o nuntă"
- "cum organizezi un eveniment de lansare de produs", "ce platformă să folosesc pentru a vinde bilete la conferință"
- "sprijin public pentru expunere la un târg internațional"
Sunt întrebări de cumpărare, în care predomină „cât costă” și „cum să”. Răspunsul combină de obicei o explicație a procesului cu câțiva furnizori numiți.
Tipuri de surse citate în industria evenimentelor
Spre deosebire de turism, evenimentele nu au o piață dominantă de rezervări. Asta lasă loc pentru un set mai larg de surse:
- Site-uri ale furnizorilor specializați: constructori de standuri, agenții de evenimente, locuri pentru activități de echipă și companii de închirieri care își explică serviciile, arată proiectele și publică prețurile.
- Rețele profesionale: paginile și postările de companie de pe LinkedIn, care documentează proiecte, clienți și expertiză într-un cadru B2B.
- Platforme de evenimente și bilete, precum Eventbrite și Meetup, pentru evenimente publice, conferințe și întâlniri.
- Organisme publice de sprijin pentru afaceri: în Franța, Bpifrance și camerele de comerț (CCI) publică ghiduri despre târguri, export și evenimente de afaceri.
- Furnizori de software (instrumente de videoconferință, colaborare și CRM) atunci când întrebarea privește evenimente hibride sau online.
- Site-uri de referință și de recenzii: Wikipedia pentru definiții și formate, Trustpilot pentru reputația furnizorilor.
De ce poate fi citat chiar site-ul furnizorului
Serviciile pentru evenimente sunt, prin natura lor, personalizate. Un stand, un seminar sau o zi de team building depinde de suprafață, numărul de participanți, locație și buget, așa că niciun site cu liste nu le poate descrie la fel de bine ca furnizorul. Când un model trebuie să explice ce include un stand la un târg sau ce îi influențează prețul, caută o pagină care răspunde exact la asta, iar furnizorii specializați sunt adesea singurii care scriu despre asta.
Asta le oferă companiilor de evenimente o pârghie pe care hotelurile sau restaurantele aproape că nu o au: conținutul. Ghidurile de prețuri, articolele pas cu pas despre planificare, studiile de caz ale proiectelor și paginile pentru fiecare oraș deservit pot fi citate direct, fără intermediar.
Reversul medaliei este concurența dintre furnizori pe același tip de conținut. Doi constructori de standuri care publică același articol generic vor fi ignorați amândoi; cel care adaugă intervale concrete de prețuri din proiectele proprii, fotografii descrise și locații precise devine referința.
Evenimente sau divertisment? Cum citești corect datele
Activitățile de team building, experiențele imersive și animația petrecerilor se află între două industrii. Un spațiu de realitate virtuală poate vinde companiilor ca furnizor de evenimente și familiilor ca activitate de agrement, așa că furnizori asemănători pot apărea pe ambele pagini. Clasificarea urmează activitatea principală a site-ului analizat, nu formularea fiecărei întrebări.
Întrebările din acest domeniu sunt și locale, și B2B, adesea legate de un singur oraș sau de o regiune. Un furnizor activ într-o singură zonă poate apărea deci în clasament pentru că piața lui este urmărită, nu pentru că ar fi lider național.
Plan de acțiune pentru o companie de evenimente care vrea citări în AI
- Publică un ghid de prețuri pentru serviciile principale (stand pe m², închiriere photobooth pe zi, team building pe persoană), cu intervale și factorii care schimbă prețul.
- Scrie câte un studiu de caz pentru fiecare proiect, cu tipul evenimentului, numărul de invitați, locația, constrângerile și rezultatul, ilustrat cu fotografii care au legende descriptive.
- Creează câte o pagină pentru fiecare oraș sau regiune pe care o deservești și pentru fiecare tip de eveniment (târg, seminar, nuntă, lansare de produs), în loc de o singură pagină generică de servicii.
- Ține activă pagina de companie de pe LinkedIn, cu postări despre proiecte, menționând clienții atunci când ai voie, pentru că modelele AI citesc LinkedIn ca semn de credibilitate B2B.
- Listează evenimentele tale publice pe Eventbrite sau Meetup și înscrie-te în directoarele de furnizori de evenimente, ca surse independente să confirme ce afirmă site-ul tău.
- Măsoară la ce cereri despre evenimente te menționează deja AI sau concurenții tăi, cu un instrument de urmărire a mențiunilor precum Sorank, și concentrează munca GEO (Generative Engine Optimization, optimizarea pentru motoarele generative) pe serviciile cu cea mai bună marjă.
Întrebări frecvente
Cum poate o agenție de evenimente să fie recomandată de ChatGPT pentru seminarii corporative?
Prin publicarea de pagini care răspund la întrebările pe care organizatorii chiar și le pun: locații pe regiuni, programe-exemplu, buget pe persoană, liste de verificare pentru logistică. Când caută pe web, ChatGPT alege paginile care corespund exact cererii. Adaugă studii de caz ale seminariilor trecute, profiluri consecvente pe LinkedIn și în directoare și recenzii ale clienților, ca mai multe surse să confirme expertiza ta.
LinkedIn ajută o companie de evenimente să fie citată de AI?
Da, într-un context B2B. LinkedIn este una dintre platformele citate în răspunsurile legate de evenimente, mai ales prin paginile de companie și postările care documentează proiecte și expertiză. Confirmă și că un furnizor este activ și are clienți reali. Postările care descriu un proiect în text (format, dimensiune, loc, provocare) sunt mai utile pentru modelele AI decât o fotografie cu o legendă scurtă.
Sunt fiabile estimările de prețuri făcute de AI pentru standuri la târguri sau pentru servicii de evenimente?
Sunt ordine de mărime aproximative. Asistenții AI compun prețurile din paginile furnizorilor, din ghiduri și de pe forumuri, care folosesc ipoteze diferite (suprafață, materiale, locație, servicii incluse). Folosește-le ca reper pentru buget, apoi cere oferte de la mai mulți furnizori. Pentru furnizori, publicarea unor intervale transparente, cu ipotezele lor, face mai probabil ca AI să citeze cifrele lor și nu pe ale unui concurent.
Ce site-uri citează asistenții AI pentru afacerile din Evenimente?
vr-hut.be (9.60 citări la 100 de răspunsuri), alphaexpo.fr (6.63) și virtual-room.com (4.83), din 5'050 de răspunsuri de la ChatGPT, Claude, Gemini, Grok și Perplexity despre afaceri din domeniul evenimentelor, din iulie 2026.
Ce platforme citează asistenții AI în domeniul Evenimente?
LinkedIn (2.26 citări la 100 de răspunsuri), Trustpilot (1.70) și Wikipedia (1.26).
Metodă și surse
498'158 de răspunsuri de la ChatGPT, Claude, Gemini, Grok și Perplexity, din august 2025 până în octombrie 2026, la întrebările pe care Sorank le pune în fiecare săptămână ca să urmărească vizibilitatea clienților săi (87% dintre ele în franceză). O citare este un domeniu sursă indicat într-un răspuns; rata este numărul de citări la 100 de răspunsuri. Instantaneu al datelor din 2 noiembrie 2026.
Metodologia completă · Date brute (JSON)
Cum citezi această pagină: Sorank Data, „Site-urile citate cel mai mult de AI în domeniul Evenimente (octombrie 2026)”, sorank.com/data, snapshot al datelor din 2 noiembrie 2026.
Urmărește citările site-ului tău cu monitorizarea mențiunilor AI de la Sorank.







